- Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja
- Városmajori Szabadtéri Színpad
- Keszthely Nyári Játékok
- Fertőrákosi Barlangszínház
- Zalai Nyári Színházak - Egervári Várszínház
- Gyulai Várszínház
- Kisvárdai Várszínház
- Pécsi Nyári Színház
- Diósgyőri Várszínház
- Szegedi Szabadtéri Játékok
- Esztergomi Várszínház
- Shakespeare Fesztivál Gyula
- Nyári színházak
- Zsámbéki Színházi Bázis
- Szent Margit kolostor-romok
- Meseszínpad -Margitsziget
- MűvészetMalom - Szentendrei Teátrum
- Újszegedi Szabadtéri Színpad
- Szentendrei Teátrum
- Kőszegi Várszínház
- Óbudai Nyár
- Y.East Fesztivál
Ezen az estén közösen ünneplik majd a színházi szakma képviselői és a közönség a színjátszást, az előadói szcéna közösségének örökérvényűségét. Ravel: Bolero, Bartók: A csodálatos mandarin. Táncjáték zongorán kísérve.
Bartók és Ravel a Margitszigeten
Bartók A csodálatos mandarin és Ravel Bolero című legendás szerzeményeire készült táncműveket kiváló zongoraművészek négykezesekkel kísérik majd a margitszigeti nagyszínpadon. A Bartók-művet a Kossuth-díjas Bogányi Gergely és a Virtuózok győztese, Boros Misi adja elő, a Ravel-műhöz csatlakozik hozzájuk további két kiváló zongoraművész, az Erkel Ferenc-díjas Binder Károly és Varga Gábor, a hazai jazz-élet kiemelkedő zongoristája.
Szent Iván éji mulatság a fák alatt
A színpadi produkciókat rendhagyó Szent Iván éji - fényfestéssel kísért - látványos összművészeti program követi a Margitsziget fái között, a szabadtéri színpad körül. A nézők elmerülnek Szent Iván éjszaka varázslatos világába, hogy felfedezzék az erdő misztikumát. A fénysugarak felfedik a természet- és a fák szépségét, és testüket az őket beborító ködbe vonják. Különböző művészetek figurái népesítik be a varázslatos éjszakát. A 10. Színházi Olimpia által felkért Szent Iván éji programon a Margitsziget Színház – az esemény főszervezőjeként – számos művésszel és technikai szolgáltatóval együttműködve dolgozik együtt. A Teatro Potlach előadása a Színházi Olimpia záróünnepségeként az Aesop Studio és a Quiet Ensemble (Olaszország), a Fővárosi Nagycirkusz, a Budapest Bábszínház, a Zeneakadémia, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Sárközi Gyula Társulat és a Madách Táncművészeti Iskola növendékei együttműködésével jön létre.